Výjezd 76 – Čerpání vody – Ostrava 19.-20.9.2024

IMG_9863

Dne 19.9.2024 v 5:33 hod. vyjela jednotka na pomoc s čerpáním zatopených částí Ostravy. Na HZS FM byl sraz odřadu, kdy deset jednotek vyjelo na 24 hodinovou pomoc s čerpáním vody. Tento systém byl nastaven krajským ředitelstvím hasičů. Každý den vyjelo vždy deset jednotek napříč našim okresem. Po příjezdu na místo nám byl přidělen úsek firemního areálu v místní části Dubí – Svinov. V 19:00 byla část odřadu včetně nás přesunuta do Přívozu k čerpání teplovodního kolektoru. Zde jednotka čerpala až do 6 hodiny ranní. Po zbalení techniky se jednotka vydala na cestu zpět. V 7:30 hod. jednotka dojela na základnu. Celkem bylo odčerpáno 4 mil. litrů vody.

Předběžná škoda: 0,-

Povolané jednotky: JSDH Vyšní Lhoty, JSDH Mosty u Jablunkova, JSDH Bystřice, JSDH Nýdek, JSDH Pazderná, JSDH Kunčice p.O., JSDH Krmelín, JSDH Řepiště, JSDH Dobrá a JSDH Kozlovice

Povolaná a použitá technika: DA MB Sprinter a OA Škoda Octavia Scout

Účast: 4 členů – Aleš Wczelka, Ladislav Rozehnal ml., Tomáš Velčovský a Dalibor Velčovský